Вибираємо та замовляємо вино

Вино можна вважати благородним і навіть корисним, за умови дозованого вживання, напоєм. Саме тому його прийнято дарувати друзям і близьким, купувати для святкових столів і романтичної вечері.

Що стосується асортименту, то спеціалізовані магазини пропонують десятки, а то і сотні різних варіантів виконання напоїв. Звичайно, в таких ситуаціях вибір вина може виявитися скрутним. Але його можна полегшити, якщо знати, на що звертати увагу. Розглянемо основні критерії вибору благородного і дуже смачного напою.

Для кого ви купуєте вино


Якщо ви вирішили замовити вино, як подарунок, обов'язково дізнайтеся про смаки одержувача. Якщо зробити це неможливо, керуйтеся загальними принципами. Наприклад, дівчата рідко віддають перевагу міцним і насиченим напоям. Їм більше до вподоби легкі смаки та аромати. Тому краще вибирати ігристі білі або червоні варіанти, можливо — з цитрусовими, фруктовими, квітковими нотками.

Зрілі жінки рідко відмовляються від червоного сухого або напівсолодкого вина. Останній варіант заведено вважати більш універсальним.

Якщо про чоловіків, то для них краще обрати міцні витримані протягом тривалого часу напої. При цьому більше цінується класичний смак, без використання різних ароматичних і смакових добавок.

Що буде подано в якості закуски


Звичайно, плануючи замовити вино, обов'язково потрібно знати, які страви будуть присутні на столі. Від правильності вибору залежить гармонійність поєднання напою і представленої їжі, а це визначає рівень смакової насолоди. Зазвичай вина і страви поєднують таким способом:

  1. Легкі білі вина з кислинкою або фруктовими нотками, міцністю 9-12%, які не пройшли тривалу витримку в дубових бочках, наприклад, як вино badagoni Алазанська долина біле гапівсолодке 0.75л, підходять до овочевих салатів, страв, приготованих з білої риби або морепродуктів. Головне, щоб їжа не відрізнялася важкими смаками.
  2. Білі вина, що відрізняються насиченим смаком, що мають частку спирту 13,0-14,5%, що пройшли тривалу витримку в дубових бочках, добре підходять до білого м'яса, наприклад, вино badagoni цинандалі біле сухе 0.75л.
  3. Легкі червоні вина з часткою спирту 12-13,5%, що не витримувалися в дубових бочках, теж можна подавати до м'ясних страв або до риби. Такі напої, як вино badagoni сапераві червоне сухе 0.75л, поєднуються з м'ясом під ягідним соусом.
  4. Насичені червоні вина, що пройшли витримку в дубових бочках, які мають міцність 13,5-15,5%, можна поєднувати з будь-якою важкою їжею, наприклад, бараниною, приготовленою на рожні. Відмінним варіантом послужить вино badagoni традиції алаверди червоне сухе 0.75л.

Принцип вибору вина такий: чим соковитіше і щільніша їжа, тим більш насиченим повинен бути спиртний напій. Також часто користуються поєднанням кольорів. Для світлої їжі, наприклад, курки, білої риби, вибирають білі вина, а для стейків з телятини, тунця, смажених грибів — червоні сорти.

З огляду на перелічені моменти, вдасться зробити правильний вибір, навіть якщо ви вирішили замовити вино додому в інтернет-магазині.


Сорт винограду

Слід зазначити, що сорт винограду також грає важливу роль при виборі, тому що кожен різновид має свій характер і смак. Добре, якщо вам вдасться підібрати вдалий для себе сорт, а потім дегустувати пропозиції різних виробників, щоб зупинитися на найкращому.

Сорти винограду поділяють на дві великі категорії. Перша — міжнародні. Їх використовують виробники різних країн. До найпопулярніших відносять:

  • червоні: каберне-совіньон, мерло, піно нуар, мальбек, карменер, каберне фран;
  • білі: совіньон блан, шардоне, гевюрцтрамінер, Семійон, піно блан, алиготе і т.д. 

Друга категорія — сорти, які застосовують строго в певних регіонах — там, де вони були виведені. Наприклад:

  • червоні: санджовезе (Італія), Темпранільо (Іспанія), пінотаж (ПАР), Неббіоло (Італія);
  • білі: Альбаріньо (Іспанія), Фіано (Італія), Пікпуль (Франція), Лоурейро (Португалія), Мюллер Турґау (Австрія) і т.д.

Насправді сортів винограду дуже багато. Перерахувати їх всі неможливо.

Загальні поради щодо вибору вина


Якщо вам хочеться, щоб покупка та доставка вина пройшли без проблем і виявилися вдалими, враховуйте наступні моменти:

  • етикетка — вона повинна містити інформацію про використаний сорт винограду, регіон походження, а також про міцність напою;
  • дивіться не тільки на міцність напою, а й на частку цукру — вона визначає його в'язкість і солодкість;
  • краще вибирати вино, у виготовленні якого використовували один сорт винограду, наприклад, GURJI Киндзмараули;
  • віддавайте перевагу відомим маркам, читайте характеристики сортів винограду, використовуваних у виробництві;
  • робіть покупки в великих магазинах, щоб бути впевненими в якості придбаної продукції;
  • обов'язково читайте відгуки про той чи інший продукт.

Так ви приймете правильне рішення. І пам'ятайте, що ціна далеко не завжди є показником якості.