Особливості виготовлення та вживання грузинського бренді

Особливості виготовлення та вживання грузинського бренді

Не поступаючись французьким коньякам, грузинські бренді користуються величезною популярністю в Україні та країнах СНД. В якості сировини для них використовують виноград, як і при виготовленні чачі, і завдяки особливій технології отримують благородний напій, здатний вразити самого прискіпливого дегустатора. Історія грузинського виробництва коньяків починається з кінця 19 століття (тоді ще не було монополії на використання найменування «коньяк»), і з тих пір місцеві компанії змогли досягти величезного успіху, вийшовши на світовий ринок. Цікаво, що лише деякі з тих, хто регулярно вживає такий бренді, знає, як його роблять, і дотримується правил дегустації напою. Сподіваємося, що наша стаття допоможе в цьому розібратися.

Процес виробництва

Характерним для всіх без винятку бренді, зроблених в Грузії, є ненав'язливий смак ванілі, при цьому у кожного сорту є унікальні особливості. Як сировину традиційно обирають місцевий виноград сортів Цицка, Ркацителі або Піно, відбираючи тільки неушкоджені грона, інакше смакові і ароматичні властивості напою погіршаться. Для отримання соку, виноградини стискають пресом, а отриману рідину залишають бродити.

Наступним етапом стає дистиляція в мідних кубах (шарантських аламбіках), по завершенні якого наполовину готовий напій поміщають мінімум на 3 роки в дубові бочки, а потім змішують спирти і дають відстоятися в бочках ще хоча б 4 місяці. Чим довше витримка, тим виразливіший смак і аромат, - навіть непрофесіонал, спробувавши грузинський бренді GURJI EXTRA OLD 7 * 40%, зрозуміє, наскільки він відрізняється від трирічного коньяку.

Процесс производства бренди

Подача та дегустація

Навіть самий чудовий напій можна зіпсувати, якщо неправильно його вживати. Щоб ви змогли насолодитися в повній мірі феєрією смакових відчуттів, при подачі і дегустації дотримуйтеся таких порад:

  1. Для ефектної подачі і насичення напою подавати його слід в декантері (особливому графіні).
  2. Максимальна температура подачі напою +23 градуси, а мінімальна -18 градусів.
  3. Розливайте бренді в сніфери - широкі і глибокі келихи.
  4. Подбайте про те, щоб на столі був чорний шоколад або інші закуски, а також графін з чистою водою, оскільки не всі люблять пити бренді в чистому вигляді.
  5. Келих необхідно заповнити на 1/3, потім оцінити насиченість кольору і перетікання спиртного по стінках, а потім відчути аромат. Тільки після цього можна робити маленькі глотки для розкриття смакових особливостей.

Як правильно пити грузинський бренді?

Подача и дегустация бренди

Якщо дотримуватися норм етикету, то вживати благородний напій слід нерозбавленим і без закусок. Але якщо є бажання урізноманітнити смакову палітру, то можна з'єднати в келиху грузинський бренді GURJI DE LUXE 3 * 40% з пепсі, колою, а деякі навіть люблять поєднувати міцний алкоголь з молоком. Навряд чи такі комбінації підійдуть для регулярного вживання, але спробувати ніхто не забороняє.

Якщо говорити про коктейлі, то широкого поширення набули:

  • Альба - свіжий фруктовий напій, в якому присутні сік та шматочки апельсину, бренді та малина;
  • Шоколадний сон - коньяк перемішується з вершками і шоколадним лікером;
  • Коарнадо - крім спиртного потрібно додати персиковий лікер, збиті вершки і банан.

Обираючи закуску, враховуйте, що найкращий бренді поєднується з сирами, нежирною ковбасою, креветками, мідіями, бутербродами з паштетом або ікрою, а також апельсинами, грушею та яблуками. Ще одна класична комбінація - грузинський коньяк і смажена телятина або дичина в негострому маринаді.