Ігристі вина брют: особливості та правила вибору

Ігристі вина брют: особливості та правила вибору

Коли мова заходить про те, яке спиртне обрати для святкового столу, більшість вирішує замовити вино «з бульбашками». Шампанське стало незмінним атрибутом не тільки Нового року, але також днів народжень, корпоративних і багатьох інших урочистостей. Причому найбільшою популярністю користується брют. На жаль, не всі точно розуміють, чим відрізняється таке вино, які існують різновиди, як його виробляють і на які критерії слід звертати увагу при покупці. Ми вирішили це виправити, підготувавши огляд, в якому ви знайдете відповіді на безліч питань, що стосуються ігристого вина brut.

Головне, що потрібно знати про ігристе вино брют

Почнемо з того, що брют - вино зі зниженим вмістом цукру (тобто сухе), яке можуть робити з різних виноградних сортів. Переважно виробники використовують Шардоне, Піно Мерье і Піно Нуар, хоча за європейськими стандартами передбачається виготовлення з винограду сортів Піно Грі, Піно Блан, Арбан і Пті Мелье. Що стосується назви «шампанське», то офіційно так називають виключно напій, зроблений у французькій однойменній провінції. Вся інша продукція - ігристі вина. Відмінною їх особливістю є присутність ягідної кислинки і фруктово-цитрусових нот з вираженим яблучним післясмаком. Щоб домогтися неповторного смаку і аромату, виноробні застосовують особливу технологію виробництва:

  • відбирають недостиглі ягоди винограду;
  • при віджиманні виключають контакт соку і шкірки ягід або макухи; додають дріжджі і незначну кількість цукру, а також міксуют вина при вторинному зброджуванні;
  • після першого розливу встановлюють пляшки для вторинної ферментації в горизонтальному положенні на 12 місяців або довше;
  • в період бродіння розташовують ємності горловиною вниз з поступовим збільшенням похилого кута для подальшого видалення дріжджового осаду;
  • на останньому етапі вливають суміш вина з цукром і закупорюють пробкою (як правило, з коркового дерева). Для поліпшеної фіксації використовують ажурний дріт.

Класифікація


Ігристі вина прийнято розділяти за такими параметрами:

  1. Вмісту цукру - якщо говорити про сухі вина, то їх буває три різновиди: extra brut (0,3-06%), brut (0,6-1,5%) і brut nature (до 0,3%).
  2. Кольором - буває рожеве, біле і червоне ігристе вино.
  3. Фірмі-виробнику - практично в кожній країні є приватні виноробні і заводи, де випускають шампанське.
  4. Методу виготовлення - крім пляшкового способу існує також резервуарний (періодичний і безперервний).
  5. Тривалості витримки (скільки часу відстоюється після завершення шампанізації) - до 9 місяців, 3 років, невитримані.
  6. Вартості - цінова категорія залежить від якості і походження. Доставка вина з 3-річною витримкою з провінції Шампань у Франції однозначно «влетить в копієчку», а ось брют українського чи грузинського виробництва доступний кожному, відмінні смакові якості яких підтверджуються перемогами в численних міжнародних конкурсах.

Правила розпивання і вибору напою


Пити вино брют вважається хорошим тоном, тому саме цей напій українці часто вибирають як доповнення для святкових страв. Але щоб повною мірою насолодитися багатством смаку, необхідно купити дійсно гарне шампанське. Зробити це можна в нашому спеціалізованому інтернет-магазині, де є варіанти ігристого вина на будь-який смак:

  • ARTWINERY Артемівське витримане біле брют, зроблене з сортів Мускат білий і Мускат Оттонель, являє собою оптимальне співвідношення смакових якостей і прийнятної ціни. Його роблять за класичним «шампанського» методом, а витримування бочок відбувається на глибині 72 м;
  • Ігристе вино Badagoni Brut біле, вироблене в Кахетії з виноградного сорту Мцване, стане справжнього знахідкою для любителів насиченого яблучного присмаку и ніжніх цитрусових ноток. Це авторська розробка відомого італійського винороба Донато Ланаті, здатне вразити самого вимогливого дегустатора.

Найкраще вино брют поєднується з легкими салатами, сирною нарізкою, морепродуктами, хоча також може доповнювати смакову палітру м'ясних страв, головне - не забути охолодити пляшку до 8-12 градусів (при такій температурі прийнято пити шампанське).